Digital Workflow Concept 2024

Program Kongresu - tematyka

Poniżej prezentujemy zagadnienia poruszane podczas Kongresu Digital Workflow Concept 2024.

Od A do Z - wszystko, co musisz wiedzieć o cyfrowym przepływie pracy w produkcji alignerów.

lek. stom. Stephan Peylo

Cyfrowa ortodoncja daje nam możliwość planowania i wytwarzania alignerów w całkowicie niezależny sposób. Umożliwia to uniknięcie wysokich kosztów zewnętrznych centrów produkcyjnych i zwiększenie efektywność ekonomiczną praktyki. W trakcie wykładu zaprezentuję kompletny cyfrowy przepływ pracy dla produkcji alignerów wewnątrz własnej praktyki - od skanowania poprzez planowanie, druk 3D i termoformowanie. Zaprezentuję możliwości zastosowania urządzeń pomocniczych oraz technik hybrydowych, które upraszczają leczenie alignerami. Dzięki tym rozwiązaniom możliwe jest skrócenie czas leczenia i znacznie zwiększenie przewidywalność jego wyników.

Nowoczesna stomatologia - protokół cyfrowy

lek. stom. Mato Paljetak

tech. dent. Vjekoslav Budimir

Podczas wykładu zaprezentujemy, jak działa nowoczesna praktyka stomatologiczna w pełnym protokole cyfrowym. Każdy pacjent chce wiedzieć, jak będzie wyglądał ostateczny efekt jego leczenia. Na przykładzie naszej codziennej praktyki pokażemy, jaki jest według nas prawidłowy sposób komunikacji z pacjentem i laboratorium dentystycznym, aby produkt końcowy był tak prawdziwy i precyzyjny, jak zaprezentowany na początku terapii.

Przygotowanie pacjentów z bruksizmem oraz TMD do leczenia implantoprotetycznego z wykorzystaniem współczesnych technik cyfrowych.

dr hab. n. med Aleksandra Nitecka-Buchta

Cyfryzacja protokołów leczenia implantopro-tetycznego pozwala na zaplanowanie, przeprowadzenie i podtrzymanie korzystnych wyników leczenia pacjentów z brakami zębowymi. Niestety nie zmniejsza ryzyka powikłań mechanicznych oraz biologicznych, w grupie pacjentów z przeciążeniem czynnościowym, którzy poddają uzupełnienia implantoprotetyczne dużym siłom okluzyjnym. Tematem wykładu będzie aktualny stan wiedzy na temat bruksizmu i TMD oraz możliwości działań profilaktycznych. Przedstawione zostaną także sugesce pomocne w trakcie rekonstrukcji protetycznej u pacjentów z bruksizmem.

Każdy pacjent jest inny - Protokoły cyfrowe w określeniu zwarcia terapeutycznego.

tech. dent. Jacek Oksiński

Każdy pacjent jest inny, więc często zastosowane schematy postępowania bywają nietrafione. Do odbudowy protetycznej potrzebujemy okluzji pomiędzy szczęką, a żuchwą w stabilnej relacji terapeutycznej. Dzięki temu odbudowa będzie cieszyła pacjenta przez wiele lat i nie będzie powodowała problemów. Podczas wykładu zaprezentuję do czego dążymy, w jaki sposób przeprowadzamy diagnostykę wstępną, jak kwalifikujemy pacjentów do poszczególnych linii terapii, jak je kontrolujemy i jak monitorujemy naszych pacjentów po zakończeniu leczenia. Przedstawię różnice pomiędzy diagnostyką funkcjonalną a estetyczną. Dobre zaplanowanie leczenia pozwala na minimalizowanie problemów i niepowodzeń przy wykonaniu uzupełnień protetycznych.

Protokoły postępowania w pracach pełnołukowych. Nowe materiały i ich ewolucja.

tech. dent. Marek Wigilała

Przeprowadzę Państwa przez protokoły dotyczące postępowań implantoprotetycznych ze szczególnym uwzględnieniem procesów cyfrowych. Skupię się na historii oraz ewolucji materiałów w pracach pełnołukowych. Zaprezentuję wypracowane przez nasze laboratorium techniki oraz materiały z nimi związane.

Kliniczne przygotowanie podłoża protetycznego do cyfrowego wycisku.

lek. stom. Wacław Steczko

Przygotowanie filarów zębowych (korony mosty, składane wkłady indywidualne koronowo-korzeniowe). Rola skanera 3D w komunikacji z laboratorium. Zastosowanie funkcji pre skan, ocena projektu pracy przed jej wykonaniem. Jakie zalety w praktyce klinicznej ma wycisk cyfrowy, w relacji do wycisku dwuwarstwowego? Jakie problemy kliniczne rozwiązuje skaner 3D w protetyce protez stałych? Wybrane zagadnienia zastosowania skanera 3D w implantoprotetyce. Autorzy: lek. Stom. Wacław Steczko , lek.Stom Yaroslav Tymkiv Stomatologia Steczko NZOZ.

Wiek Stomatologii Cyfrowej: Innowacyjne narzędzia i rozwiązania.

lek. stom. Krzysztof Wyrembelski

Wiek stomatologii cyfrowej oznacza przejście od tradycyjnych metod leczenia stomatologicznego do wykorzystania nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Nowe technologie oferują liczne korzyści, w tym dokładniejszą diagnostykę, wygodę dla pacjentów, lepsze planowanie leczenia oraz łatwiejszą wymianę informacji między specjalistami. Stomatologia cyfrowa staje się coraz bardziej popularna, zmieniając sposób, w jaki pracuje dentysta. Wprowadza innowacje, które poprawiają jakość i efektywność opieki stomatologicznej.

Ortodoncja cyfrowa - interdyscyplinarne wykorzystanie systemu Clear Aligner.

lek. stom. Anna Czopor

tech. dent. Agnieszka Czopor

Ceramika skaleniowa to materiał pozwalający przenieść uzupełnienia protetyczne na nowy poziom estetyczny. Poznanie tajników pracy z bloczkami ceramicznymi VITABLOCS pozwolą Ci stworzyć powtarzalny schemat pracy w gabinecie stomatologicznym i laboratorium protetycznym. Przekonaj się, jak osiągnąć swój Perfect Match z użyciem materiału Mark II i Triluxe forte.

Tworzenie prac z wykorzystaniem materiału VITABLOCS i autorskiej techniki malowania Underpainting Technique.

Pokaz i wykład

tech. dent. Patrycja Miałkowska

Ceramika skaleniowa to materiał pozwalający przenieść uzupełnienia protetyczne na nowy poziom estetyczny. Poznanie tajników pracy z bloczkami ceramicznymi VITABLOCS pozwolą Ci stworzyć powtarzalny schemat pracy w gabinecie stomatologicznym i laboratorium protetycznym. Przekonaj się, jak osiągnąć swój Perfect Match z użyciem materiału Mark II i Triluxe forte.

Protetycznie sterowana regeneracja tkanek miękkich.

Jak w przewidywalny sposób uzyskać uzupełnienia na implantach, które odwzorowują naturalne uzębienie?

lek. stom. Kuliś Matej

Sukces uzupełnienia wspartego na implantach nie oznacza wyłącznie przywrócenia utraconej funkcji, ale także osiągnięcie estetycznego efektu naturalnych zębów i zdrowych tkanek miękkich. Kontur przyszyjkowy dziąsła ma ogromne znaczenie dla estetyki uzupełnienia na implantach, a profil tkanek miękkich powinien odpowiadać profilowi zdrowego naturalnego zęba. Przebudowa tkanek miękkich i twardych następuje natychmiast po utracie zęba, co zwykle skutkuje nieprawidłowym pro- filem dziąsła i pogorszeniem estetyki. Celem wykładu jest zatem przedstawienie przeglądu sposobów protetycznego zarządzania tkankami miękkimi wokół implantów w różnych protokołach w celu uzyskania korzystnej jakości i konturu tkanek miękkich wokół wszczepów.

Protokoły cyfrowe w leczeniu interdyscyplinarnym.

lek. stom. Emilia Joniec

lek. stom. Marcin Joniec

Nowoczesna stomatologia wymaga podejścia interdyscyplinarnego, w którym zespół specjalistów wspólnie planuje i egzekwuje leczenie maksymalizując jego efekt i minimalizując ryzyko. Podczas wykładu przedstawione zostaną cyfrowe protokoły do diagnozowania i planowania leczenia zespołowego pacjentów podczas codziennej pracy w klinice.

Implantologia 3D protokół cyfrowy

lek. stom. Monika Ziemianek

Nowoczesna stomatologia wymaga podejścia interdyscyplinarnego, w którym zespół specjalistów wspólnie planuje i egzekwuje leczenie maksymalizując jego efekt i minimalizując ryzyko. Podczas wykładu przedstawione zostaną cyfrowe protokoły do diagnozowania i planowania leczenia zespołowego pacjentów podczas codziennej pracy w klinice.

Organizator Denon Dental Sp. z o.o.

Łubna 56, 05-532 ŁUBNA

tel kontaktowy +48 22 717 58 70

www.dental.pl