(Chorwacja)
Absolwent Wydział Stomatologii Akademii Medycznej w Zagrzebiu. Posiada także tytuł technika dentystycznego. Wieloletni pracownik Futura Dent Estetica – polikliniki specjalizującej się w stomatologii estetycznej. W 2014 roku rozpoczął pracę ze skanerem wewnątrzustnym w codziennej praktyce. Jeden z pionierów w pełni cyfrowego protokołu w stomatologii protetycznej. Międzynarodowy wykładowca w dziedzinie stomatologii estetycznej i stomatologii cyfrowej. Jego główne obszary zainteresowań to cyfrowa protetyka i implantologia. Prezesem Chorwackiego Towarzystwa Estetyki Uśmiechu. Członek Chorwackiej Izby Stomatologicznej, Światowego Towarzystwa Medycyny Interdyscyplinarnej i Przeciwstarzeniowej, Chorwackiego Towarzystwa Estetyki Twarzy, Towarzystwa Estetyki Twarzy Europy Południowo-Wschodniej oraz Chorwackiego Towarzystwa Etyki Biznesu i Ekonomiki Zdrowia.
Specjalista w dziedzinie ortodoncji. Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Mainz (Moguncji) w Niemczech. Recenzent European Journal of Orthodontics. Delegat do rady "Gesellschaft für Digitale Orthodontie" (DigiOrtho). Prowadzi prywatną praktykę w Heppenheim. W latach 2000-2002 był adiunktem na Wydziale Ortodoncji. Prowadzi wykłady oraz kursy w Niemczech i innych krajach europejskich. Jego specjalnością jest cyfrowy przepływ pracy w ortodoncji i niewidoczne strategie leczenia (skanowanie wewnątrzustne, skomputeryzowane szyn transferowe do zamków stałych, leczenie alignerami, drukowanie 3D).
Absolwent Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej w Zagrzebiu (Chorwacja). Specjalista protetyki. Rezydent protetyki stomatologicznej - specjalistycznego programu szkoleniowego dla rezydentów w klinice uniwersyteckiej w Zagrzebiu. Ukończył międzynarodowe studia podyplomowe na Uniwersytecie w Zagrzebiu, uzyskując tytuł Master degree of science of Oral Implantology. Uznany, międzynarodowy specjalista. Wykładowca na krajowych i międzynarodowych kursach i kongresach. Public speaker. Międzynarodowy Key Opinion firmy BEGO Implant Systems.
Absolwent szkoły techników dentystycznych w Zagrzebiu. Już jako student wykazał się niezwykłym talentem - wygrał krajowe mistrzostwa studentów ostatniego roku. Ukończył studia specjalizujące się w protetyce stałej. Pionier w dziedzinie stomatologii cyfrowej i technologii CAD/CAM w Chorwacji. Ceniony prelegent na wielu konferencjach i kursach doskonalenia zawodowego w zakresie protetyki stałej i technologii CAD/CAM w Chorwacji i za granicą. W 2008 r. jego laboratorium uzyskało tytuł "Partnera ICDE" Międzynarodowego Centrum Edukacji Stomatologicznej Ivoclar Vivadent. Od 2017 roku jest demonstratorem 3Shape. Podczas wszystkich etapów swojej pracy nieustannie pracuje nad jej udoskonaleniem. Uczestnik licznych kursach z najsłynniejszymi mistrzami techniki dentystycznej na świecie (August Bruguera, Shigeo Kataoka, Oliver Brix, Shoji Sasaki, Michele Temperani, Jurgen Seger).
Specjalista protetyki stomatologicznej drugiego stopnia. Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. W latach 1985-1999 pracownik Katedry Protetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Certyfikowany implantolog Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. Założyciel i kierownik Stomatologia Steczko NZOZ.
Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Warszawie – Wydział Techniki Dentystycznej. Od 1991 r. założyciel i właściciel nowoczesnego Laboratorium Protetycznego TECHDENT w Warszawie. Od 1997 r. prowadzi szkolenia dla lekarzy i techników dentystycznych z zakresu protetyki stomatologicznej łącząc tradycyjną technikę z nowoczesnymi technologiami. Były redaktor naczelny „Quistessence Techniki Dentystycznej” Polskiego Oddziału Quintessenz. Jeden z założycieli Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Wiele czasu poświęca na doskonalenie zawodowe uczestnicząc w wykładach oraz konferencjach międzynarodowych, na których zdobył bogate doświadczenie zawodowe z zakresu protetyki dentystycznej, implantoprotetyki, chirurgii oraz stomatologii estetycznej. Umiejętności te zostały potwierdzone dyplomami międzynarodowych ośrodków szkoleniowych.
Prezes Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. Vice-Prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddziału Śląskiego. Specjalistka protetyki stomatologicznej. Wieloletnia klinicystka. Adiunkt Katedry Dysfunkcji Narządu Żucia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny SUM. Kierownik naukowy innowacyjnych prac badawczych. Opiekun wielu projektów naukowych i publikacji. Promotor prac doktorskich. Członek Rady Edytorów Journal of Stomatology. Autorka polskich i międzynarodowych artykułów w pismach naukowych. Wykładowczyni na polskich i międzynarodowych konferencji. W gabinecie zajmuje się leczeniem bruksizmu, dysfunkcją narządu żucia, implantologią oraz implanotprotetyką.
M.Sc. in Oral Implantology. Absolwent Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył prestiżowe studia European Master degree in Oral Implantology na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym, Oral Implantology w New York University College of Dentistry oraz Master class in Bone Regenaration w Sao Paulo Bukko Institute. Absolwent Curriculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Duda Collage, Soft Tissue Institute. Członek ICOI, DICOI, PSI. Public speaker.
Absolwent Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Poradni Stomatologii w Wojskowej Specjalistycznej Poradni Lekarskiej w Poznaniu. Aktualnie w trakcie realizacji programu specjalizacji z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Absolwent Curriculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz Master class in Bone Regenaration w Sao Paulo Bukko Institute. Członek ICOI, DICOI, PSI, PTChSiST.
M.Sc. in Oral Implantology. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończył międzynarodowe studia podyplomowe na Uniwersytecie San Jorge w Hiszpanii, uzyskując tytuł Master in Implantology. Aktywny członek towarzystw naukowych: PSI - Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, ICOI - International Congress of Oral Implantologists, DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie. Autor publikacji w prasie specjalistycznej oraz wystąpień na konferencjach naukowych Prelegent oraz kierownik szkoleniowy kursów z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej. Wykładowca w ramach ogólnopolskiego cyklu Curriculum Implantologii, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Wykładowca Duda Clinic College of Dental Medicine.
Właściciel laboratorium protetycznego Wiligała Lab w Chojnicach, które od ponad 30 lat poświęca się sztuce technik dentalnych. Pełen pomysłów i determinacji w ich realizacji, co sprawia, że pracownia nieustannie nabiera rozmachu. Za tak pozytywnym wizjonerem stoi ponad 80 osobowy zespół, który stanowi fundament solidności laboratorium. Jest człowiekiem nieprzerwanie szukającym inspiracji, który z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w licznych szkoleniach oraz sympozjach zarówno w kraju, jak i za granicą. Systematycznie angażuje się w projekty, gdzie czynnie dzieli się swoją wiedzą oraz wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Kreatywność oraz indywidualne zaangażowanie pozwalają nieprzerwanie zdobywać nowe doświadczenia i dążyć za celem, którym jest permanentny progres.
M.Sc. in Oral Implantology. Absolwent Śląskiego UM w Katowicach. Od 2008 roku wykładowca w Katedrze i Zakładzie Leczenia Dysfunkcji Narządu Żucia ŚUM w Zabrzu. W 2004 roku odbył miesięczny staż w Katedrze Chirurgii Twarzowej w Monachium pod okiem prof. Horch’a. Publikuje w czasopismach polskich i zagranicznych. Wykładowca w ramach kursów z zakresu okluzji oraz implantoprotetyki. Głównymi obszarami jego zainteresowań są: zaawansowana diagnostyka pacjentów, rehabilitacja narządu żucia, leczenie dysfunkcji i parafunkcji oraz zaawansowane odbudowy implantoprotetyczne i protetyczne.
M. Sc. in Orthodonthics. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu kierunek lekarsko-dentystyczny. Ukończyła międzynarodowe studia podyplomowe na „University for Digital Technologies in Medicine & Dentistry” w Luksemburgu, uzyskując tytuł Master of Science in Orthodontics oraz Mistrzowski Staż Implantologiczny w Duda Clinic College of Dental Medicine. Już w trakcie studiów przeprowadzała wykłady z najnowszych technologii 3D w stomatologii i ortodoncji. Prowadzi kursy oraz wykłady z zakresu cyfrowej ortodoncji.
Techniczka ortodontyczna specjalizująca się w cyfrowych technologiach CAD/CAM. Od 2009 roku prowadzi własną pracownię ortodontyczną. Od wielu lat w swojej pracy stosuje system Clear Aligner, a od 2014 roku w pracowni wykorzystuje ortodontyczny skaner laboratoryjny oraz oprogramowanie do cyfrowej ortodoncji. Ukończyła szereg kursów specjalistycznych w zakresie technik ortodontycznych. Opinion leader w zakresie produktów firmy 3Shape oraz Clear Aligner firmy Scheu-Dental. Prowadzi wykłady oraz warsztaty.
M.Sc. in Oral Implantology. Absolwentka ŚUM w Katowicach. Odbyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii stomatologicznej w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Krakowie. Uzyskała tytuł Master of Science (M.Sc.) in Oral Implantology na Uniwersytecie im. J. W. Goethego w Niemczech. Obecnie w trakcie programu Master of Science in Periodontology na Uniwersytecie w Aachen (Niemcy). Fellowship oraz Diplomate amerykańskiego towarzystwa International Congress of Oral Implantologists. Od 2018 roku prowadzi własną praktykę stomatologiczną we Francji.
Absolwentka Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 2015r. obroniła z wyróżnieniem doktorat w dziedzinie ortodoncji i rozpoczęła dwuletnie studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej i antyaging. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz International Associacion for Orthodontics. Uczestniczy regularnie w kursach z zakresu ortodoncji i stomatologii estetycznej w kraju i za granicą. Autor licznych artykułów z zakresu stomatologii, ortodoncji, profilaktyki. Specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym i zabiegach stomatologii medycyny estetycznej.
Absolwent Wydziału Stomatologii PAM w Szczecinie. Ukończył Curriculum Implantologii PSI, Curriculum Implantologii Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie oraz podyplomowe studia Mediterranean Prosthodontic Institute na wydziale Implantoprotetyki University of North Carolina USA. W 2016r. rozpoczął prestiżowe studia w The Dawson Academy oraz curriculum z zakresu stomatologii estetycznej, odtwórczej i implantologii w Kois Center w Seattle USA. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, implantologii,protetyce i endodoncji mikroskopowej.
Techniczka dentystyczna z Warszawy. W świecie cyfrowej stomatologii od 2010 roku. Serce Artizmo Dental Lab oraz Artizmo Wax-Up Studio - wyjątkowego laboratorium będącego przestrzenią dla jej kreatywności. Swoją pracę opiera na systemie CAD/CAM firmy Dentsply Sirona, której trenerką jest od 2014 roku. Użytkowniczka oprogramowania inLab oraz CEREC. Od 2020 roku certyfikowana trenerka firmy VITA, w zakresie materiałów CAD/CAM. Nieustannie dąży do osiągania jak najlepszej estetyki, a dzięki wiedzy okluzyjnej wie, że tylko w oparciu o funkcję zbliży się do naturalnego piękna w swoich pracach.
Do Rady Naukowej Kongresu zaprosiliśmy najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie stomatologii oraz techniki dentystycznej
prof. dr zw. hab.
Ryszard Koczorowski
Przewodniczący Rady Naukowej
Wiceprezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI)
Twórca i wieloletni kierownik pierwszej w Polsce Kliniki Gerostomatologii Katedry Protetyki UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Klinicysta, dydaktyk i naukowiec. Członek Senatu Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Laureat Godności Lidera Pracy Organicznej THC, a także utytuowany godnością Kalos Kagathos UMP. Były redaktor naczelny ogólnopolskiego czasopisma "Dental Forum". Autor podręczników oraz licznych prac naukowych z zakresu protetyki stomatologicznej, implantologii i implantoprotetyki publikowanych w wielu prestiżowych czasopismach polskich i zagranicznych. Wieloletni kierownik ogólnopolskiego szkolenia Curriculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Redaktor naczelny „Implantologii Stomatologicznej”.
dr hab. n. med.
Teresa Sierpińska
Członek Rady Naukowej
Konsultant Krajowy ds. protetyki stomatologicznej
Prezydent Europejskiego Towarzystwa Protetycznego. Prezes Sekcji Protetyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Członek Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Protetycznego. Specjalista w dziedzinie stomatologii ogólnej oraz protetyki stomatologicznej. Posiada międzynarodowy certyfikat BioResearch, który umożliwia prowadzenie badań diagnostycznych przy użyciu urządzeń komputerowych. Kierownik Zakładu Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii na Wydziale Lekarskim UM w Białymstoku. Posiada 30-letnie doświadczenie dydaktyczne prowadząc zajęcia ze studentami na kierunku lekarsko-dentystycznym. Promotor ośmiu rozpraw doktorskich oraz recenzent licznych przewodów habilitacyjnych oraz postępowania w sprawie nadania tytułu profesora. Autorka ponad 160 publikacji. Redaktor podręcznika "Stomatologia Cyfrowa" (Quintessence Publishing).
dr hab. n. med.
Aleksandra Nitecka-Buchta
Członek Rady Naukowej
Prezes Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji narządu żucia (PTDNŻ)
Vice-Prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddziału Śląskiego. Specjalistka protetyki stomatologicznej. Wieloletnia klinicystka. Adiunkt Katedry Dysfunkcji Narządu Żucia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny SUM. Kierownik naukowy innowacyjnych prac badawczych. Opiekun wielu projektów naukowych i publikacji. Promotor prac doktorskich. Członek Rady Edytorów Journal of Stomatology. Autorka polskich i międzynarodowych artykułów w pismach naukowych. Wykładowczyni na polskich i międzynarodowych konferencji. W gabinecie zajmuje się leczeniem bruksizmu, dysfunkcją narządu żucia, implantologią oraz implanotprotetyką.
dr hab. n. med.
Kornel Krasny
Członek Rady Naukowej
Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS)
Specjalista w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Absolwent Implant Continuum Education NYU & OSIS & CEIA New York University College of Dentistry. Były asystent w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej oraz Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Rady Ośrodka d.s. Opiniowania Sądowo - Lekarskiego i Orzecznictwa Naczelnej Izby Lekarskiej. Biegły sądowy. Biegł OSIS. Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. Właściciel trzech patentów implantologicznych. Autor około 50 publikacji naukowych oraz wielu wystąpień krajowych i zagranicznych.
dr hab. n. med.
Beata Tokarczuk
Członek Rady Naukowej
Prezes Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej (PTTD)
Specjalistka ortodoncji z 30-letnim stażem pracy. Studia na Wydziale Lekarskim Oddziale Stomatologicznym Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończyła w 1991 roku. Umiejętności zawodowe doskonaliła w różnych ośrodkach ortodontycznych w Polsce i za granicą, m.in. w Finlandii, Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Tytuł specjalisty ortodoncji uzyskała w 1998 roku. Była, wieloletnia wykładowczyni w Policealnym Studium Techniki Dentystyczne KM Dental. Biegły sądowym przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia dla lekarzy dentystów. Główny obszar zainteresowań to wczesne leczenie ortodontyczne. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej. Autorka wielu publikacji. Tłumaczka "O-Atlas II. Atlas techniki ortodoncyjnej”. Prowadzi prywatny gabinet ortodontyczny we Wrocławiu.
mgr tech. dent.
Beata Peterson
Członek Rady Naukowej
Prezes Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych
Nauczycielka akademicka oraz współtwórczyni pierwszego w kraju kierunku studiów dla techników dentystycznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od lat związana z działalnością społeczną na rzecz branży zawodowej. Zaangażowana w wiele projektów na rzecz środowiska techników dentystycznych związanych z ustawami, programami kształcenia czy udziałem w komisjach d.s. jakości kształcenia. Powołana do grona ekspertów Advisory Board Forum Cyfrowego BE DIGITAL. Współpracownik rady naukowej oraz recenzent czasopisma NTD. Współautor programów modułowych dla techników dentystycznych z ramienia Ministerstwa Edukacji. Współtwórca Branżowego Centrum Umiejętności dla zawodu technika dentystycznego, które powstaje w Łodzi z ramienia Ministerstwa Edukacji.